WAŻNA INFORMACJA: PILNE! Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Darmowe porady prawne-zapisy tel 775415169***Patronaty Starosty Opolskiego zawieszone do odwołania z powodu przesunięcia środków w budżecie na walkę z koronawirusem***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

Konwent Starostów Województwa Opolskiego w Starostwie Powiatowym w Opolu

W dniu 22 kwietnia 2015 r. w Starostwie Powiatowym w Opolu odbył się kolejny Konwent Starostów Województwa Opolskiego. W spotkaniu uczestniczyli Starostowie Województwa Opolskiego oraz zaproszeni goście: przedstawicielki środowisk pielęgniarek i położnych z Panią Krystyną Ciemniak Przewodniczącą Opolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych na czele oraz dyrektorzy szpitali. Podczas dyskusji omówiono sytuację służby zdrowia w województwie opolskim, ze szczególnym uwzględnieniem postulatów płacowych pielęgniarek i położnych. Następnie przedstawiono możliwości współfinansowania inwestycji drogowych ze środków krajowych i funduszy europejskich oraz omówiony postępy prac nad wprowadzeniem planów transportu zrównoważonego w poszczególnych starostwach.