×
×

Świąteczne spotkanie w chmielowickim Domu Dziecka

 

Tradycją w okresie Świąt Bożego Narodzenia, stały się wizyty w naszych domach dziecka przedstawicieli partnerskiego powiatu Saalfeld - Rudolstadt. Od 1998 roku, czyli od 16 lat niemieccy urzędnicy, pracownicy banków obdarowują naszych wychowanków indywidualnie przygotowanymi podarunkami.

W tym roku 85 podarunków przywieźli panowie Hans Joachim Schubert, emerytowany dyrektor centrum kształcenia ustawicznego i Mathias Moersch, prezes Towarzystwa Partnerstw powiatu Saalfeld - Rudolstadt i dyrektor Teatru w Rudolstadt. Drobne artykuły gospodarstwa domowego otrzymali również wychowankowie, którzy mogą opuścić już dom dziecka.

Goście zwiedzili dom, który się świetnie prezentuje po generalnym remoncie, a wieczorem wspólnie z Henrykiem Lakwą, starostą opolskim, Krzysztofem Wysdakiem, członkiem zarządu, Marzeną Kazin, sekretarzem powiatu, dyrekcją placówki i oczywiście wychowankami zasiedli do kolacji wigilijnej. 

Niespodzianką dla gości z Niemiec była wizyta w Teatrze Lalki i Aktora w Opolu, z którym chmielowicka placówka od lat współpracuje. A jest się czym pochwalić, bo Teatr po remoncie, a niektóre rozwiązania są lepsze i nowocześniejsze niż w Niemczech.