WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Dotacje na wymianę kotłów c.o. 2020***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów
 

×
×

Posiedzenie Powiatowej Rady Zatrudnienia

17 grudnia br. spotkali się członkowie Powiatowej Rady Zatrudnienia. Jeden z punktów dotyczył rozszerzenia oferty edukacyjnej: Zespołu Szkół Budowlanych w Opolu i Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim. W Dobrzeniu w ramach kształcenia zawodowego młodzież będzie mogła uczyć się zawodu operatora maszyn i urządzeń do obróbki plastycznej i do przetwórstwa tworzywa sztucznych. Już w tej chwili w Dobrzeniu – powiedziała przedstawicielka ZS –jest zapotrzebowanie na pracowników potrafiących pracować na tym specjalistycznym sprzęcie. W ramach Technikum powstanie całkiem nowa specjalność – technik energetyk, a także znane już na rynku - technik organizacji reklamy, logistyk, informatyk i ekonomista.
Opolska Budowlanka wprowadzi w ramach innowacji pedagogicznej zawód technik aranżacji wnętrz. Obie szkoły uzyskały pozytywną opinię Powiatowej Rady Zatrudnienia.
W ramach finansowania programów na rzecz promocji zatrudnienia w 2015 opolski Powiatowy Urząd Pracy mniej środków wyda na szkolenia, a więcej na parce interwencyjne, roboty publiczne i prace społecznie użyteczne. Zyskają także pracodawcy, którzy zatrudnią bezrobotnego po 50 roku życia. Nowością są bony zatrudnieniowe, na zasiedlenie i stażowe. Powiatowy Urząd Pracy w 2015 roku zamierza się skupić na szkoleniach indywidualnych, przygotowanych pod konkretnego pracodawcę i bonach szkoleniowych dla osób do 30 roku życia. W latach ubiegłych największa popularnością cieszyły szkolenia indywidualne w kierunkach: kierowca samochodu ciężarowego i autobusu, operator sprzętu ciężkiego, magazynier z umiejętnościami operatora wózka jezdniowego, pracownik ochrony i pracownik ogólnobudowlany.  W obradach wziął udział prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski i starosta opolski Henryk Lakwa.