WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów
 

×
×

Otwarcie hali przemysłowej w Kątach Opolskich

 

 
Symboliczne wbicie pierwszej łopaty pod budowę hali w Kątach Opolskich, odbyło się 6 maja br. 24 października obiekt o powierzchni prawie 3000m kw., w został oficjalnie oddany do użytku. Hala należy do firmy MM Systemy spółki córki niemieckiej firmy Muhr Metalltechnik z siedzibą w Wenden, która działa w Kątach od sierpnia 2013. r. W otwarciu wziął udział Krzysztof Wysdak, członek Zarządu Powiatu Opolskiego. 
Za dwa miesiące zacznie się tu produkcja pięciu elementów aluminiowych do nowego audi Q7. Obiekt kosztował 20 mln. złotych - hala i drogi dojazdowe około 8 mln zł, a 12 mln maszyny. Znalazła tu miejsce prasa o nacisku tysiąca ton, która ma 10 metrów wysokości, a jej fundament ma głębokość 4,5 metra. W Polsce jest niewiele urządzeń tego typu. Współwłaścicielami zakładu w Kątach Opolskich są Roland Krause i Meinolf Muhr. Docelowo w Kątach Opolskich mają stanąć trzy takie hale, w których znajdzie tu zatrudnienie od 80 do 100 ludzi. Inwestor zapowiada również, że niedługo zaprosi do rektora Politechniki Opolskiej, prof. Marka Tukiendorfa, by nawiązać współpracę z uczelnią.