WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

Nyski Festiwal Nauki – 10 lat transferu wiedzy

10 września zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych, m.in. na: „Gwiezdne wojny, czyli o laserze inaczej”, poznanie tajników badania zabytków oraz pozłotnictwa, fotorealistyczne modelowanie 3D, magię chemii i zapachu, pokaz zabiegów kosmetycznych oraz ratowania życia podczas wypadków. Uczniowie będą mogli wziąć udział w warsztatach gier komputerowych, sprawdzeniu znajomości z języków obcych oraz zaprogramować maszyny CNC.

11 września z atrakcji festiwalowych będą mogli skorzystać uczniowie szkół gimnazjalnych. W drugim dniu festiwalu zaprezentujemy pokazy walizki kryminalistycznej i sprzętu przeciwpożarowego, warsztaty z przedsiębiorczości, praktyczne rady jak można ozdabiać i „czarować” z owoców i warzyw. Ponadto przeprowadzimy konkursy językowe, turnieje koszykówki i siatkówki, a także sztafetę – bieg patrolowy.
Pragniemy, aby nasza Uczelnia, a przede wszystkim nasz region, był postrzegany jako miejsce zdobywania wiedzy gruntownej, praktycznej, sprawdzonej i oczekiwanej przez rynek pracy.

Ze względu na to, że jest to jubileuszowy festiwal, pragniemy wszystkim mieszkańcom, a w szczególności młodzieży stojącej w przededniu wyboru drogi dalszego kształcenia, a w przyszłości podjęcia decyzji o wyborze konkretnego zawodu, zaprezentować osiągnięcia naukowe Uczelni, a tym samym wskazać korzyści jakie płyną z owoców nauki w tutejszej Uczelni.
Z uwagi na ten szczególny jubileusz część działań festiwalowych zostanie zorganizowana w Regionalnym Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Innowacyjnych przy PWSZ w Nysie oraz na terenie Collegium Artium, ul. Obrońców Tobruku 5, gdzie odbędzie się m.in.: uroczyste otwarcie festiwalu, Piknik Naukowy i wiele innych wydarzeń. Ponadto, festiwalowi goście będą mogli odwiedzić wszystkie Instytuty działające w PWSZ w Nysie, które zaprezentują swój potencjał naukowy i pokażą pomoce dydaktyczne, którymi Uczelnia może się poszczycić.