WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

10.000 złotych dla dzieciaków z tarnowskiego domu dziecka na letni wypoczynek

Wychowankowie Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Tarnowie Opolskim wzięli udział w konkursie organizowanym przez Fundację TAURON -  w ramach akcji Domy Pozytywnej Energii. Zwycięską pracę konkursową, która odpowiadała na pytanie: dlaczego jesteśmy domem pozytywnej energii przygotowali wychowankowie grupy pierwszej.  Był to krótki film przedstawiający dzieciaki aktywnie spędzające czas, na zabawach wokół placówki.  Spodobał się komisji konkursowej i wygraliśmy 10 000 zł, za którą dzieciaki pojadą na wakacje – powiedziała Barbara Milewska dyrektor Domu Dziecka im. Janusza Korczaka.