WAŻNA INFORMACJA: PILNE! Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Darmowe porady prawne-zapisy tel 775415169***Patronaty Starosty Opolskiego zawieszone do odwołania z powodu przesunięcia środków w budżecie na walkę z koronawirusem***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

Zakończenie drugiej edycji projektu pod nazwą „Język i serce”

Na Uniwersytecie Opolskim zakończyła się druga edycja projektu pod nazwą „Język i serce”. Pracownicy Zakładów Produkcyjnych Nutricia z Opola oraz studenci Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Opolskiego udzielali korepetycji wychowankom tarnowskiej placówki. Dzięki pomocy w nauce dzieci łatwiej pokonywały trudności szkolne, a to motywowało je do lepszej pracy i podjęcia starań o lepsze oceny na świadectwie szkolnym. Wychowankowie biorący udział w projekcie otrzymali pamiątkowe dyplomy, Wręczali je dyrektor Nutricii – Andrzej Drosik, prorektor Uniwersytetu Opolskiego ds. kształcenia i studentów - prof. Marek Masnyk i dziekan Wydziału Filologicznego prof. Andrzej Ciuk. Potem dzieciaki zwiedzały Muzeum Uniwersytetu Opolskiego znajdujące się w Collegium Maius oraz Wzgórze Uniwersyteckie. Na pożegnanie były także lody w pobliskiej cukierni w Tarnowie Opolskim.