×
×

Pomoc dla Ukrainy

Podziekowania.jpeg
W środę, 9 lipca, w podróż na Ukrainę wyruszył tir wypełniony artykułami pomocy humanitarnej dla wychowanków Wojewódzkiego Centrum Rehabilitacyjno – Kompensacyjnego dla dzieci niewidzących i z wadami wzroku i Przedszkola w Wygodzie w powiecie Dolina.

Prawie 12 ton pomocy, w tym żywność, artykuły higieny osobistej, chemia gospodarcza , sprzęt AGD, pościel, artykuły szkolne, drobny sprzęt RTV - całość warta prawie 120 tys. zł ma wesprzeć ośrodek i przedszkole, znajdujące się na terenie naszego powiatu partnerskiego. Do akcji włączyli się Radni powiatu opolskiego, którzy wyrazili zgodę na wydatkowanie środków z budżetu powiatu i Radni gmin: Ozimek, Tarnów Opolski, Łubniany, Turawa, Komprachcice, Prószków, Chrząstowice, Murów, Tułowice, Popielów, Dobrzeń Wielki, Dąbrowa, asygnując kwoty dostosowane do swoich możliwości.  Wyrazy wdzięczności trzeba złożyć także firmie PKS Cargo, która wspomagała organizację przedsięwzięcia.

Szczególne podziękowania należą się mieszkańcom naszego powiatu, którzy licznie odpowiedzieli na apel, przynosząc żywność o długim terminie ważności, chemię gospodarczą i artykuły szkolne. W całości wypełniły one busa, który także pojechał do Doliny. 

To nie pierwsza i zapewne nie ostatnia taka inicjatywa powiatu opolskiego. W 2002 r. zorganizowaliśmy pomoc dla powodzian z powiatu Lipsko niedaleko Lublina. Zawieziono tam sprzęt AGD i żywność, a dzieci z tamtejszych domów miały możliwość skorzystania z letniego wypoczynku w Tułowicach. W 2009 r. pomogliśmy rodzinom poszkodowanym powodzią w Dolinie, posyłając im między innymi materiały budowlane, farby, artykuły gospodarstwa domowego. W pomoc włączyły się wtedy również powiaty: kędzierzyńsko – kozielski i krapkowicki.