WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

XIII Wojewódzki Przegląd Zespołów Artystycznych Domów Pomocy Społecznej Prószków 2014

Przegląd miał charakter imprezy otwartej na prezentację artystyczną. Zaproszono podopiecznych DPS-ów województwa opolskiego oraz dzieci i mieszkańców gminy Prószków. Mimo konkursowego charakteru imprezy wszyscy uczestnicy otrzymali  identyczne nagrody grupowe i indywidualne, na które składały się zestawy plastyczne do terapii zajęciowej, ufundowane przez  Starostwo Powiatowe w Opolu. Ponadto artyści otrzymali także nagrody ufundowane przez prywatnych sponsorów.

Wszyscy występujący byli pełni entuzjazmu i radości, z zapałem śpiewali piosenki i rwali się do tańca. Szczególne słowa uznania należą się opiekunom grup, którzy pomagali w przygotowaniu programu artystycznego i przez długi czas ćwiczyli ze swoimi podopiecznymi.

Łącznie wystapiło 10 domów pomocy społecznej z całego województwa opolskiego.