×
×

Trzy kluczowe tematy wspólne dla wszystkich powiatów

Konwent Starostów Województwa Opolskiego zebrał się po raz pierwszy w tej kadencji w Starostwie Powiatowym w Krapkowicach. Podczas spotkania starostowie lub ich zastępcy omawiali kolejne kwestie, które mają bezpośredni wpływ na życie mieszkańców, mieli też okazję lepiej się poznać. 

Jako pełniący obowiązki przewodniczącego konwent zwołał Maciej Sonik, starosta krapkowicki, również dlatego, żeby starostowie mogli się lepiej poznać. Bowiem spośród 11 starostów aż 6 pełni tę funkcję po raz pierwszy.

Powiat Opolski reprezentował na Konwencie starosta Henryk Lakwa, najstarszy stażem w tym gronie pełni bowiem tę funkcję od ponad 25 lat. 
 
- Dyskutowaliśmy o sposobach efektywnego zarządzania finansami publicznymi, poruszaliśmy tematy związane z poprawą bezpieczeństwa w naszych powiatach, rozmawialiśmy też o wyzwaniach związanych z koniecznymi zmianami w systemie opieki zdrowotnej. Takie spotkania są niezmiernie ważne, ponieważ pozwalają nam na lepszą koordynację działań, wymianę doświadczeń i wprowadzenie rozwiązań, które bezpośrednio wpływają na poprawę jakości życia mieszkańców - mówi Henryk Lakwa, starosta opolski.
 
konwent1.jpeg