×
×

Kalejdoskop emocji, pomysłów i zabawy!

Zobaczcie fotogalerię z naszego 20. Przeglądu Zespołów Artystycznych z Domów Pomocy Społecznej z naszego województwa pod patronatem starosty Henryka Lakwy. Organizatorzy to prowadzony przez nasz Powiat - Dom Pomocy Społecznej w Prószkowie, wespół z Gminą Prószków i tamtejszym Ośrodkiem Kultury i Sportu.
 
Podziwiamy, gratulujemy i dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie jubileuszowego przeglądu w Prószkowie. A jeśli ktoś jest ciekaw, kto wygrał Przegląd, informujemy, że decyzją jurorów wygrały wszystkie zespoły. Ich występy zaskakiwały pomysłowością, przekazem, momentami mocno skłaniającym do refleksji, energią i klimatem.
 
- Takie Przeglądy jak nasz są bardzo potrzebne, bo jak mówią  dyrektorzy DPS-ów, opiekunowie, przygotowania do udziału w takiej imprezie dają mieszkańcom sporo radości, mają też walor terapeutyczny - mówi Katarzyna Ścipień, dyrektor DPS w Prószkowie. 
 
Niesamowity, gościnny występ dali też uczniowie i przedszkolaki z gminy Prószków. Wszyscy byli pod wrażeniem. 
 
"Dwudziesta edycja napawa nas dumą, przede wszystkim dlatego, że impreza nieprzerwanie cieszy się dużą popularnością i jest ważnym wydarzeniem w życiu uczestników i całej społeczności - czytamy na FB naszego DPS. Niesamowite jest to, że oprócz nowych osób, są z nami także Ci, którzy debiutowali podczas pierwszego Przeglądu. Obserwowanie ich rozwoju, zaangażowania i pracy, jest dodatkową nagrodą dla wszystkich osób profesjonalnie wspierających".

W tym roku na scenie zaprezentowały się placówki opieki całodobowej o różnych profilach: domy pomocy społecznej w:  Gierałcicach, Kamionku, Prudniku, Dzbańcach, Kędzierzynie-Koźlu, Kietrzu, Czarnowąsach, Klisinie, Radawiu, Prószkowie.

 
Więcej zdjęć w naszych mediach społecznościowych, na stronach Powiat Opolski i Starosta Opolski na FB:
 
Zaczynając od inicjatorki imprezy - Beaty Smarzlik oraz Henryka Lakwy, którzy są związani z Przeglądem od samego początku. Przyjacielem naszego DPS jest Edeltrauda Gambka, często wspierająca różne nasze inicjatywy, wielokrotna jurorka podczas Przeglądu. W tym roku w jury zadebiutowali też panowie: Piotr Pach oraz Stanisław Lachnik. Dużym wsparciem byli wolontariusze - uczniowie Pomologii Prószków. Ich pomoc podczas przebiegu imprezy była nieoceniona. Przegląd zawsze odbywa się w OKiS Prószków, zawsze ze wsparciem jego pracowników. Na organizację Przeglądu DPS otrzymał grant z Fundacji Orlen. Środki pozyskało Stowarzyszenie Z Uśmiechem dla Uśmiechu, działające przy naszym Domu
 
Oprócz wsparcia Fundacji Orlen Przegląd wsparli sponsorzy:

Oprócz wsparcia Fundacji Orlen Przegląd wsparli sponsorzy: Pomar Spółka z o.o. Opole, Transsystem Olsok, M M Tomechna, Tadeusz Charciarek, Bassau Prószków Arkadiusz Rawza, Jacek Hylak, Michał Dziubałtowski, Roman Smykała, Cukiernia Grabina, Bank Spółdzielczy w Gogolinie, Oddział w Prószkowie, Nadleśnictwo Prószków, Lasy Państwowe Marek Bocianowski.

Dzięki współpracy z Cosinus Opole, powstał punkt pomocy medycznej, a każdy zainteresowany mógł przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy.

Na koniec największe podziękowania dla pracowników - terapeutek, które przygotowują Przegląd, i dla całej kadry DPS.
To dzięki zaangażowaniu i energii ludzi, powstają piękne projekty!