WAŻNA INFORMACJA: PILNE! Zasady obsługi klientów od 23.11.2020 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Nieodpłatna Pomoc Prawna w trybie zdalnym***Darmowe porady prawne-zapisy tel 775415169***Koronawirus - ważne telefony***Rzecznik Konsumentów

Koncert charytatywny w Filharmonii Opolskiej

30 maja br. Opolski Lions Club zaprosił do Filharmonii Opolskiej tuzy opolskiego świata. Goście wystąpili Gali Charytatywnej „MUZYCZNA MAJÓWKA czyli śpiewamy dla Was”.

Celem akcji było zebranie środków na opłacenie turnusów rehabilitacyjnych dla dzieci z zespołem Downa – podopiecznych TRISO – Opolskiego Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Dzieci z Trisomią 21.

„MUZYCZNA MAJÓWKA czyli śpiewamy dla Was” była wyjątkowym koncertem Filharmonii Opolskiej pod batutą Bartosza Żurakowskiego. Solistami byli wybitni Opolanie reprezentujący sferę nauki, edukacji, techniki, biznesu, samorządu, w tym Henryk Lakwa starosta opolski, administracji, jak również mundurową. Wystąpił także nowy chór „OPOLANIE” złożony z członków Lions Club Opole, który powstał na okoliczność Muzycznej Majówki. Przy akompaniamencie orkiestry Filharmonii Opolskiej rzobrzmiewały znane polskie przeboje. Henryk Lakwa w duecie z Iwoną Specht-Potoczną opolską bizneswoman zaśpiewali „Dumkę na dwa serca”.

Całość reżyserował Andrzej Czernik.