×
×

Za nami pierwsza sesja Rady Powiatu i wybór władz

 

Nowa Rada Powiatu Opolskiego VII kadencji ponownie powierzyła funkcję starosty opolskiego Henrykowi Lakwie, który pełni  ją od początku istnienia powiatów, jako jedyny w województwie opolskim. - I jest to dla mnie jako samorządowca wyjątkowy zaszczyt, zobowiązanie i odpowiedzialność - podkreślił tuż po sesji.

Funkcję wicestarosty Rada Powiatu powierzyła dotychczas pełniącej tę funkcję - Leonardzie Płoszaj. Radni byli jednomyślni, tak jak przy wyborze starosty, pozostałych członków Zarządu Powiatu, przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Rady.
 
Przewodniczącym Rady Powiatu Opolskiego został Jarosław Krzyścin, wiceprzewodniczącym Artur Pikos. Etatowym członkiem Zarządu
Bartosz Wajman, nieetatowymi: Zofia Kotońska i Rafał Kampa.
 
- Chciałbym podziękować moim wyborcom, których głosy wprowadziły mnie do Rady Powiatu, całej Radzie, koalicjantom i wicestaroście Leonardzie Płoszaj za poparcie i zaufanie, jednocześnie gratuluję jej wyboru na to stanowisko na kolejną kadencję. Tworzymy sprawdzoną i stabilną drużynę otwartą na dialog, kompromis i współpracę, co pokazaliśmy w ostatnich latach, które nie należały przecież do najłatwiejszych.
 
Leonarda Płoszaj  już od wielu lat współpracuje z Henrykiem Lakwą w samorządzie. – To dla mnie zaszczyt, że cała Rada oddała głos zarówno na mnie jak i na starostę – mówiła tuż po wyborze. – Mam nadzieję, że na koniec potwierdzicie, że stanowimy dobry duet, a ja cieszę się, ze możemy współpracować z tak zgraną grupą radnych, bo tego co dzieje się dzisiaj na tej sesji, to życzyłabym każdej Radzie Powiatu - zaznaczyła, podkreślając gotowość do współpracy w nowej radzie. To zobowiązuje i myślę, że nie zawiodę waszych oczekiwań – zapewniła.
 
Wybrano też składy i przewodniczących komisji stałych Rady Powiatu. 
 
Pierwsze informacje z pierwszej sesji w nowej kadencji pojawiły się wczoraj na mediach społecznościowych powiatu i na profilu FB starosty.  Nadal zachęcamy do ich polubienia i obserwowania. 
 
Więcej zdjęć z sesji znajdziecie również tutaj :  https://opowiecie.info/henryk-lakwa-leonarda-ploszaj-nadal-czele-powiatu-opolskiego/