WAŻNA INFORMACJA: UWAGA! zmiana numerów rachunków bankowych - aktualny wykaz***Zasady obsługi klientów od 16.05.2022 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Darmowe porady prawne-zapisy tel 77-5415169 od 21.02.2022 r. porady prawne wracają do formy stacjonarnej***Koronawirus - ważne telefony***

Otwarcie Biblioteki Królewskiej Akademii Rolniczej w Prószkowie

W dniu 29 maja 2014 r. na Sali Rycerskiej zamku w Prószkowie odbyło się uroczyste otwarcie Biblioteki Królewskiej Akademii Rolniczej w Prószkowie.

Spotkanie otworzył Starosta Opolski Henryk Lakwa od przywitania zaproszonych gości. Następnie wygłosił prelekcję pt. „Pomologia wczoraj i dziś”. Teren Królewskiego Instytutu Pomologicznego w Prószkowie może poszczycić się niezwykle bogatą historią.

Po wygłoszeniu prelekcji starosta oddał głos gościowi z Niemiec. Profesor Gerd Groening  z Uniwersytetu Humboldta w Berlinie wygłosił wykład pt. „Tworzenie Ogrodów w XIX wieku.”

Około godziny 14 nastąpił moment kulminacyjny uroczystości. Wszyscy zebrani udali się do pobliskiego budynku byłego browaru, gdzie została przeniesiona zachowana część księgozbioru Biblioteki Królewskiej Akademii Rolniczej. Uroczystego przecięcia wstęgi w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu dokonał Starosta Opolski Henryk Lakwa i Przewodniczący Rady Powiatu Opolskiego Stefan Warzecha. Od tego momentu goście mogli podziwiać pięknie zachowane, bogate i historyczne zbiory.