×
×

Sukces uczniów z ZS Tułowice w ogólnopolskim konkursie wojskowym!

Nasza reprezentacja wykazała się wyjątkowymi umiejętnościami, zdobywając miejsce w finałowej ósemce szkół mundurowych w prestiżowym konkursie „Ekstraklasa Wojskowa". To ogromny sukces, biorąc pod uwagę, że wśród 450 szkół z całej Polski, to właśnie nasi reprezentanci wyróżnili się, przechodząc przez rygorystyczne eliminacje i docierając do półfinału, w którym rywalizowało 16 najlepszych placówek.

 

W finale, nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania, wykazując się niesamowitą wiedzą i zaangażowaniem. Chociaż zabrakło niewiele do zdobycia medalowej trójki, to osiągnięcie miejsca w pierwszej ósemce jest powodem do dumy i świadczy o wysokim poziomie przygotowania oraz determinacji młodych ludzi.

 

Naszą szkołę reprezentowali Kinga Gryba z klasy 3 Dp, Mikołaj Trzaska-Kwiczala z klasy 2 Dp oraz Karol Rosenberg z klasy 1 Dp. Ich zaangażowanie i ciężka praca zaprocentowały sukcesem i inspirują innych do startu w podobnych potyczkach.

 

Konkurs "Ekstraklasa Wojskowa" to pomysł Ministerstwa Obrony Narodowej na promocję wiedzy o Wojsku Polskim wśród młodzieży. Turniej odbywa się w formie wieloetapowej i jest adresowany do uczniów klas o profilu wojskowym czy oddziałów przygotowania wojskowego w szkołach. To doskonała okazja dla młodych ludzi do sprawdzenia swoich umiejętności i zdobycia cennego doświadczenia.

 

- Wielkie gratulacje dla naszych uczniów za ich osiągnięcia i za to, że godnie reprezentowali nasz Powiat na arenie krajowej – mówi starosta Henryk Lakwa. -  Gratuluję zarówno uczniom, jak i nauczycielom, którzy wspierali ich w przygotowaniach. Warto dodać, że uczniowie z naszego Zespołu Szkół w Tułowicach reprezentowali nie tylko szkołę i powiat, ale także nasze województwo i tutejsze Wojewódzkie Centrum Rekrutacji a ich sukces buduje również renomę klasy wojskowej w ZS Tułowice - zaznacza wicestarosta Leonarda Płoszaj.