VII Mistrzostwa Klas Mundurowych: to była piękna rywalizacja!

Siódma edycja Drużynowego Turnieju Klas Mundurowych Województwa Opolskiego za nami. Zorganizowane przez Pomologię Prószków przy wsparciu Powiatu Opolskiego oraz licznych współorganizatorów i partnerów, zawody przyciągnęły kilkanaście drużyn z całej Opolszczyzny. W gościnnych murach Politechniki Opolskiej uczestnicy mieli okazję zmierzyć się w konkurencjach teoretycznych i sprawnościowych oraz pierwszej pomocy a na strzelnicy w Opolu Grudzicach  - w celności.

Warto zaznaczyć, że test wiedzy przygotowany był przez ekspertów z opolskich uczelni: z Akademia Nauk Stosowanych Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji czy z Uniwersytetu Opolskiego.

Oto zwycięzcy klasyfikacji generalnej:

• Pierwsze miejsce zdobyła klasa strażacka z Pomologii Prószków, która wykazała się nie tylko umiejętnościami praktycznymi, ale również świetnym przygotowaniem teoretycznym.
  • Drugie miejsce przypadło drużynie z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu, która również zaprezentowała równie wysoki poziom umiejętności i wiedzy
  • Trzecie miejsce zajęła kolejna klasa z Pomologii Prószków, potwierdzając silną pozycję szkoły w regionalnych zawodach mundurowych.

Zdobywcy miejsca na na podium w klasyfikacji generalnej oprócz dyplomów, medali i pucharów otrzymali od starosty opolskiego Henryka Lakwy wartościowe vouchery. Oprócz tego dwie uczelnie ufundowały nagrody niespodzianki dla najlepszych uczestników. Jakie to nagrody można sprawdzić w fotorelacji na FB Powiat Opolski https://www.facebook.com/StarostwoPowiatoweOpole

Słowa uznania i podziękowania:

Wydarzenie to nie mogłoby się odbyć bez zaangażowania i wsparcia wielu instytucji oraz osób. Serdeczne podziękowania kierujemy do Pomologii Prószków, dyrekcji i nauczycieli, którzy przygotowali turniej oraz do wszystkich służb, formacji, uczelni wyższych i stowarzyszeń, które pomogli w organizacji.

- Turniej ten nie tylko umożliwił uczestnikom zaprezentowanie swoich umiejętności, ale także stanowił platformę do wymiany doświadczeń i pogłębienia współpracy pomiędzy różnymi służbami i formacjami. To wydarzenie podkreśliło znaczenie edukacji w zakresie bezpieczeństwa i kształcenia kadr mundurowych w naszym regionie. Z niecierpliwością czekamy na kolejną, ósmą edycję turnieju, która z pewnością przyniesie równie emocjonujące zmagania i nowe wyzwania dla zawodników - podsumowuje starosta.

Zapraszamy również do oglądania galerii zdjęć z wydarzenia dostępnej na FB Powiat Opolski, gdzie można podziwiać zarówno rywalizację uczestników jak i ceremonię wręczenia zasłużonych nagród.