×
×

Za nami ostatnia sesja w tej kadencji

Za nami ostatnia sesja Rady Powiatu Opolskiego w tej kadencji. Ostatnie uchwały, pytania, dyskusje i okazja do tego, by podziękować wszystkim za zaangażowanie w realizację zadań należących do Powiatu, dziś przede wszystkim Radnym Rady Powiatu. Troje z nich, Helena Wojtasik i Kazimierz Górski i Rudolf Lawa kończy swoją działalność w samorządzie powiatowym, gdyż nie będą kandydować do Rady Powiatu . Z samorządem żegna się również Stanisława Brzozowska, naczelniczka Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych, która przechodzi na emeryturę. Sesja była okazją do szczególnie serdecznych podziękowań dla całej czwórki.
 
- To była trudna kadencja. Ostatnie 5,5 roku to okres, który wymagał od wszystkich samorządów radzenia sobie z serią wyjątkowych sytuacji - pandemią, inflacją, wyzwaniami związanymi z wojną na Ukrainie.
 
Wkrótce podsumowanie mijającej kadencji na naszej stronie internetowej. Podsumowuje ją również w ostatnich dniach w swoich mediach społecznościowych starosta Henryk Lakwa.
 
- Wspólnie z radnymi skupialiśmy się na rozwoju infrastrukturalnym, koncentrując się na inwestycjach drogowych i dużych projektach koordynowanych przez Powiat - podkreśla starosta. - Znaczącym osiągnięciem była cyfrowa rewolucja w geodezji, która wprowadziła ogromne ułatwienia w dostępie do danych geodezyjnych oraz szereg e-usług, umożliwiając załatwianie spraw bez wychodzenia z domu . Obejmowało to nie tylko mieszkańców naszego powiatu, ale całego województwa oraz różne branże, takie jak geodeci, projektanci i inwestorzy. Równie ważnym koordynowanym przez Powiat projektem była budowa infrastruktury pieszo-rowerowej na terenie siedmiu naszych gmin, naszego powiatu. Więcej zdjęć na profilu FB Powiatr Opolski.