7. edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

Rusza 7. Edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Opolskiego!

Dołącz i zmień swoje otoczenie!

Czy masz pomysł, który może pozytywnie zmienić Twoje najbliższe otoczenie? Rusza 7. edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego i Urząd Marszałkowski serdecznie zachęca mieszkańców województwa opolskiego do aktywnego uczestnictwa. Nie przegap szansy na realizację swojego projektu!

Terminy zgłoszeń: od 27 lutego do 25 marca

W tym roku w ramach MBO na realizację wybranych projektów jest do rozdysponowania aż 3 miliony złotych. Środki te zostaną równomiernie rozdzielone między pięć subregionów, zapewniając każdemu z nich fundusze w wysokości 600 tysięcy złotych. Obejmuje to:
  • Miasto Opole i powiat opolski,
  • Powiaty nyski i brzeski,
  • Powiaty kluczborski, namysłowski i oleski,
  • Powiaty głubczycki, krapkowicki i prudnicki,
  • Powiaty strzelecki i kędzierzyńsko-kozielski.

Kto może zgłaszać projekty?

Marszałkowski Budżet Obywatelski umożliwia zgłaszanie zadań o charakterze subregionalnym (obejmujących co najmniej dwa powiaty) oraz powiatowym (obejmujących pojedynczy powiat lub miasto Opole).

Jakie projekty są mile widziane?

Szczególnie zachęca się do zgłaszania projektów z zakresu kultury, zdrowia, edukacji, działalności społecznej, sportu, turystyki oraz ekologii. Czekamy na Twoje kreatywne i innowacyjne pomysły!

Dowiedz się więcej i zgłoś swój projekt!

Więcej informacji, w tym szczegółowe warunki uczestnictwa oraz formularze zgłoszeniowe, znajdziesz na stronie: Marszałkowski Budżet Obywatelski.

Spotkanie online

Już w najbliższy czwartek, o godzinie 14:00 odbędzie się spotkanie online, podczas którego będzie można uzyskać  odpowiedzi na wszystkie pytania związane z procesem zgłaszania projektów. Dołącz i dowiedz się, jak zrealizować swój pomysł z pomocą Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego!

PDFMBO 7 edcyja plakat A3-2.pdf (712,47KB)