×
×

Nowe możliwości dla Powiatu

aglo.jpeg

Włodarze gmin i powiatów, które należą do Stowarzyszenia Aglomeracja Opolska przyjęli Strategię Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Opolskiej 2021+. Przyjęcie tej Strategii to dla naszych samorządów szansa na uzyskanie dofinansowanie do projektów - czy to drogowych, czy edukacyjnych, czy społecznych.

- Dzięki niej gminy i powiaty, wśród nich Powiat Opolski, jak również organizacje pozarządowe będą mogły pozyskać środki unijne na budowę ważnej infrastruktury, ale także na projekty edukacyjne i społeczne - mówi starosta Henryk Lakwa. W programie Fundusze Europejskie dla Opolskiego 2021-2027 dla Aglomeracji Opolskiej została przewidziana kwota z Unii Europejskiej w wysokości 88 718 560 EUR.

Podczas Walnego Zebrania była też mowa o realizacji projektów grantowych w ramach Europejskiej Inicjatywy Społecznej oraz realizacja projektu partnerskiego w zakresie zakupu sprzętu do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zjawisk katastrofalnych w Aglomeracji Opolskiej, wsparcie dla centrów zarządzania kryzysowego i OSP.

Powiat podczas tego spotkania reprezentowali: Krzysztof Wysdak, członek Zarządu Powiatu Opolskiego oraz Manfred Kupka z Wydziału Organizacyjnego Starostwa, który zajmuje się pozyskiwaniem środków zewnętrznych.

Przypomnijmy, że Aglomerację Opolską tworzy 21 gmin położonych w centralnej części województwa opolskiego. Są to: stolica województwa – miasto Opole, 8 gmin miejsko-wiejskich: Gogolin, Krapkowice, Lewin Brzeski, Niemodlin, Ozimek, Prószków, Tułowice, Zdzieszowice oraz 12 gmin wiejskich: Chrząstowice, Dąbrowa, Dobrzeń Wielki, Izbicko, Komprachcice, Łubniany, Murów, Popielów, Strzeleczki, Tarnów Opolski, Turawa, Walce. Partnerem w strukturach formalnych – Stowarzyszenia Aglomeracja Opolska jest również Powiat Krapkowicki i Powiat Opolski.

 

Więcej przeczytacie na stronie Aglomeracji Opolskiej.

Fot. AO.