×
×

Początek roku na drogach. Aktualności z ZDP.

Piotr Rybczyński, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Opolu, podzielił się informacjami dotyczącymi przygotowań do zaplanowanych inwestycji na ten rok. ZDP ma podpisane trzy umowy na realizację robót drogowych, z oczekiwaniem na kolejne oferty, szczególnie na przebudowę ulicy Wolności w Popielowie.

 

Dyrektor ZDP wskazuje, że prace inwestycyjne obejmą również miejscowości: Niwki, Schodnia i Budkowice, z łącznym budżetem przekraczającym 10 milionów złotych. Wśród nich znalazła się również przebudowa drogi w Chrząstowicach, która mimo przewidywań, musiała zostać zawieszona z powodu niesprzyjającej aury. Dyrektor prognozuje zakończenie inwestycji do końca lutego.

 

Równocześnie Zarząd Dróg Powiatowych przygotowuje się do rozpoczęcia prac nad naprawą i utrzymaniem nawierzchni, które po zimie wymagają szczególnej uwagi. Na ten moment ZDP ma 3 mln zł na łatanie dziur oraz nakładanie nowych warstw asfaltu na najbardziej zniszczonych odcinkach. W maju planowane jest wykonanie bieżących napraw i łatania dziur, które mają na celu kompleksową poprawę jakości dróg. Dodatkowo, w planach jest przetarg na cienkie dywaniki bitumiczne, na które przeznaczono około miliona złotych, z możliwością zwiększenia budżetu w przypadku pozyskania dodatkowych środków.

rybczy.jpeg