×
×

Ośrodek Interwencji Kryzysowej: kiedy po pomoc

- Przypominamy o możliwości skorzystania z pomocy Ośrodka Interwencji Kryzysowej przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Opolu - mówi Magdalena Nowak, specjalista pracy socjalnej w OIK.  Pani Magdalena dzieli się z nami wiedzą na temat działalności ośrodka, dostępnych form pomocy oraz sposobów kontaktu dla osób potrzebujących wsparcia.

Kim jesteśmy i jak działacie? 

Ośrodek Interwencji Kryzysowej świadczy pomoc dla mieszkańców z terenu powiatu opolskiego. Oferuje poradnictwo psychologiczne, prawne, socjalne oraz rodzinne. Działa od stycznia 2021 roku i od tego czasu obserwujemy stały wzrost liczby osób korzystających z naszych usług. W 2023 roku udzieliliśmy około 180 porad około 90 osobom.

Dla kogo jest nasza pomoc?

Nasza oferta skierowana jest do osób znajdujących się w kryzysie rodzinnym, małżeńskim, wychowawczym, a także do ofiar przemocy domowej. Głównym celem naszej działalności jest zapewnienie wsparcia tym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

Jak skorzystać z naszej pomocy?

Dostęp do naszych usług jest możliwy na kilka sposobów. Dyżury stacjonarne odbywają się w ośrodku w poniedziałki i czwartki od 15:30 do 17:30, a także codziennie w godzinach pracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Dodatkowo oferujemy dyżury telefoniczne w dni robocze od 8:00 do 20:00. Można się z nami skontaktować telefonicznie, aby umówić się na spotkanie bądź zgłosić w dniach dyżurów stacjonarnych.

Co dalej po wizycie w ośrodku?

Oferujemy wsparcie dostosowane do indywidualnych potrzeb każdej osoby. Świadczymy porady psychologiczne, prawne, socjalne i rodzinne. W razie potrzeby kierujemy również do innych specjalistów.


Kontakt:

  • Telefon: 77 44 20 504
  • Adres: Opole, ul. Książąt Opolskich 27
  • E-mail: pcpropole@pcpropole.pl. Więcej szczegółów znajduje się na stronie pcpropole.pl.

 


Treści zawarte w tym tekście mają na celu edukację i informację. W przypadku potrzeby wsparcia, prosimy o kontakt bezpośredni z naszym ośrodkiem.

oik1.jpeg