×
×

W tym roku znów gramy z WOŚP

- Zachęcam gorąco do udziału w licytacji podczas 32. Finału WOŚP w Gminie Komprachcice. Mam tam coś dla Was, do zlicytowania - zaprasza starosta Henryk Lakwa. - To voucher na zwiedzanie zamku w Prószkowie ze mną i moją żoną Klaudią w roli przewodników, wraz z poczęstunkiem w sali rycerskiej.

"Starosta opolski jak nikt zna historię tego miejsca. Jego, wspólne z Klaudią – żoną, oprowadzanie po zamku cieszyło się niezwykłym powodzeniem podczas ostatniego pikniku „W ogrodach Meluzyny”. Oboje są kopalnią historii, anegdot i tajemnic siedziby Proskowskich. Chętnie i interesująco się nimi dzielą. A po wszystkim zapraszają na poczęstunek do sali rycerskiej. Warto ich podpytać czy ta sala na pewno jest salą rycerską czy czymś innym – to świetna historia - podpowiadają media (Opowiecie Info). Zamek w istocie wart jest odwiedzenia – szczególnie z takimi przewodnikami.

- Dziękuję sztabom w gminach, gdzie w poprzednich finałach licytowano przygotowane przeze mnie, wicestarostę Leonardę Płoszaj i Krzysztofa Wysdaka, niespodzianki. Teraz kolej na Komprachcice. Dziękuję wójtowi Leonardowi Pietruszce. Przekazuję wyrazy podziwu za zaangażowanie wszystkim sztabom w naszym powiecie, wolontariuszom i darczyńcom.

wosp.jpeg