WAŻNA INFORMACJA: PILNE! Zasady obsługi klientów od 23.11.2020 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Nieodpłatna Pomoc Prawna w trybie zdalnym***Darmowe porady prawne-zapisy tel 775415169***Koronawirus - ważne telefony***Rzecznik Konsumentów

Zaproszenie dla Pań do wykonywania regularych badań cytologicznych

Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Populacyjny Program Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy podjął w 2014 r. działania mające na celu podniesienie zgłaszalności kobiet do programu wczesnego wykrywania raka szyjki macicy, którego celem jest rozpropagowanie idei Programu i upowszechnienie zachowań prozdrowotnych, w tym podkreślenia roli bezpłatnych, profilaktycznych badań cytologicznych w zapobieganiu chorobom nowotworowym u kobiet.

Rak szyjki macicy jest drugim co do częstości występowania, po raku piersi, nowotworem złośliwym u kobiet na świecie.

Więcej informacji w załączniku:

DOCPopulacyjny Program Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy.doc