×
×

Absolwenci inspirują

lotnikfront.jpeg

 

Nowy rok powitaliśmy z głową w chmurach – informują uczniowie z prowadzonego przez Powiat Opolski Zespołu Szkół w Niemodlinie. A chodzi o spotkanie z absolwentem tej szkoły, a dziś  studentem V roku lotnictwa Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie Maciejem Oleksym.Oprócz uczniów klas licealnych i szkoły branżowej inspirującym opowieściom gościa przysłuchiwali się także uczniowie należącej do ZS w  Niemodlinie podstawówki.

Jak relacjonują organizatorzy spotkania: „Maciej Oleksy jest absolwentem gimnazjum i od najmłodszych lat interesował się lotnictwem. Swoją pasję przekuł w czyn, zdobył licencję pilota szybowca , latał na szybowcach aeroklubu w Polskiej Nowej Wsi, po zdaniu matury przystąpił do wyjątkowo szczegółowych i specjalistycznych egzaminów do szkoły lotniczej. Po pięciu latach nauki teoretycznej i praktycznej przygotowuje się do obrony pracy magisterskiej i podjęcia zawodowej służby wojskowej jako pilot samolotów transportowych”.

Swoim młodszym kolegom opowiadał pilotach, nauce w szkole wojskowej, życiu na poligonie. Wśród słuchaczy był uczeń klasy II liceum - . Paweł, który od lat  pasjonuje się lotnictwem i być może w przyszłości  zostanie studentem szkoły lotniczej. Na razie realizuje swoje pasje w aeroklubie opolskim, gdzie  zdobywa szlify pilota szybowca.

Spotkanie z Maciejem, absolwentem szkoły prowadzonej przez Powiat Opolski i przyszłym pilotem, jest doskonałym przykładem tego, jak marzenia i pasje mogą być realizowane dzięki ciężkiej pracy i wsparciu odpowiedniej placówki edukacyjnej.

Jesteśmy dumni, że nasze szkoły mogą być miejscem, gdzie młodzi ludzie, tak jak Paweł, uczeń klasy 2. liceum, mogą rozwijać swoje zainteresowania i realizować marzenia.

Oprac. na podst. materiału: ZS Niemodlin