WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

Projekty innowacyjne w ramach Działania 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego

Zgodnie z art. 3 rozporządzenia 1081/2006, Europejski Fundusz Społeczny wspiera promowanie i włączanie do głównego nurtu polityki działalności innowacyjnej, a także działania ponadnarodowe i międzyregionalne, w szczególności poprzez wymianę informacji, doświadczeń, rezultatów i dobrych praktyk, jak również przez rozwijanie komplementarnego podejścia i skoordynowanych lub wspólnych przedsięwzięć.

Celem projektów innowacyjnych jest poszukiwanie nowych, lepszych i efektywniejszych sposobów rozwiązywania problemów mieszczących się w obszarach wsparcia Europejskiego Funduszu Społecznego.

W okresie od 01 marca 2011r. – 31 października 2013r. Firma Handlowo-Usługowa „JAR-MAR” Centrum Kształcenia "Wiedza dla Wszystkich" realizowała w ramach Działania 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki projekt innowacyjny testujący pn. Wirtualna firma dobrą praktyką kształcenia zawodowego.

Produktem finalnym, który powstał w wyniku realizacji niniejszego projektu innowacyjnego jest aplikacja pn. WIRTUALNA FIRMA wraz z instrukcją obsługi (działająca dzięki platformie LMS), która daje możliwość samodzielnego zdobywania doświadczenia w zakładaniu i prowadzeniu firmy oraz rozwijania własnych zdolności interpersonalnych i kreatywności myślenia.

DOCInfo na stronę internetową - projekt innowacyjny Wirtualna firma.doc

W okresie od  01 listopada 2011r. – 31 grudnia 2013r. Wojewódzki  Zakład Doskonalenia  Zawodowego w Opolu realizował w ramach Działania 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki projekt innowacyjny testujący pn. Edu-nawigator - aplikacja analityczno-prognostyczna dla edukacji.

Produktem finalnym, który powstał w wyniku realizacji niniejszego projektu innowacyjnego jest aplikacja analityczno-prognostyczna wraz z dokumentacją merytoryczną (metodologiczną) oraz techniczną (podręcznikiem użytkowania), która  zapewnia szybki i bezpośredni dostęp do aktualnych informacji o lokalnym i regionalnym rynku pracy.

DOCInfo na stronę internetową - projekt innowacyjny EDU-nawigator.doc