×
×

Nasze patronaty: Niezwykły festiwal w Ozimku

Za nami siódmy festiwal artystyczny „Jesteśmy Tacy Sami” zorganizowany przez Stowarzyszenie Na Rzecz Promocji Talentów „Akces” w Domu Kultury w Ozimku. Powiat Opolski, jako jednego z patronów festiwalu, reprezentowała wicestarosta Leonarda Płoszaj, która wręczała również nagrody.

A otrzymali je Sofija Kryvonos, Emilia Wiora i Tomasz Zmuda. Ich występy przeplatały dedykowane im wstawki z udziałem podopiecznych zespołu Akces z Ozimka. Dlatego na scenie pojawiły się również: Emilia Mamrot, Marlena Feliks, Anna Chmura, Lena Bryja, Lena Mannsfeld i cały zespół. Po koncertach publiczność obejrzała też występ magika-iluzjonisty.

Występy oceniali Adrian Białek i Damian Szymański. Pierwszy z jurorów to specjalista od sztuki i pedagogiki artystycznej, biegły sądowy w dziedzinie sztuk muzycznych i nauk społecznych, wykładowca akademicki i dyplomowany muzykoterapeuta. Drugi juror to absolwent wokalistyki jazzowej oraz wokalista i nauczyciel śpiewu i trener emisji głosu.

Bardzo wysoko ocenili występy, odwagę i autentyczność uczestników oraz sam festiwal, jako wydarzenie angażujące we wspólne działania artystyczne pełnosprawnych i niepełnosprawnych uczestników, bo w końcu wszyscy jesteśmy tacy sami. Taki był zresztą zamysł twórców festiwalu – Elżbiety Bienieckiej i Stowarzyszenia „Akces”, którego wiceprezesem jest radny powiatowy Marek Korniak.

Zdjęcia: Opowiecie Info