×
×

Mamy wicemistrzynię Polski w carvingu

Wicemistrzynią kraju w rzeźbieniu warzyw i owoców - jak można nazwać sztukę carvingu - jest Julia Okoń, wychowanka jednej z placówek prowadzonych przez Powiat Opolski.
 
Były to jej pierwsze zawody i od razu taki sukces. Po eliminacjach, tuż przed ogólnopolskim finałem, pojawił się stres, ale po kwadransie dzięki dużemu skupieniu minął.
 
Julia została zaproszona przez starostę Henryka Lakwę do Starostwa, gdzie razem z Krzysztofem Wysdakiem, członkiem Zarządu Powiatu Opolskiego złożyli gratulację i wręczyli symboliczną nagrodę. Podczas spotkania Julia dzieliła się ciekawostkami na temat carvingu.
 
- To sztuka wymagająca ogromnej dokładności i precyzyjności cięć, a jeśli chodzi o materiał dla mnie najtrudniejszym do rzeźbienia warzywem jest dynia, a najłatwiejszym cukinia - mówiła wicemistrzyni.
 
Nasza Julia chce startować w kolejnych konkursach, do których będzie się przygotowywać pod okiem nauczyciela z jej szkoły - ZSZ nr 4 w Opolu, który przygotowywał ją do ostatnich mistrzostw i któremu również gratulujemy.