WAŻNA INFORMACJA: PILNE! Zasady obsługi klientów od 23.11.2020 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Nieodpłatna Pomoc Prawna w trybie zdalnym***Darmowe porady prawne-zapisy tel 775415169***Koronawirus - ważne telefony***Rzecznik Konsumentów

Powiat Opolski przeciwdziała przemocy w rodzinie

W dniu 25 marca 2014 roku  w sali narad Starostwa Powiatowego w Opolu odbyło się spotkanie na temat przemocy w rodzinie. Organizatorem spotkania było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Opolu we współpracy z Komendą Miejską Policji w Opolu. Zaproszonych gości przywitał Starosta Opolski Henryk Lakwa.

W spotkaniu  uczestniczyli przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Opolu, Komisariatu Policji w Ozimku, Niemodlinie, Dobrzeniu Wielkim, pracownicy Ośrodków Pomocy Społecznej i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w  Opolu .

Na spotkaniu zostały omówione nowe narzędzia Policji służące do szacowania ryzyka zagrożenia życia i zdrowia w związku z przemocą w rodzinie.