WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Dotacje na wymianę kotłów c.o. 2020***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

Powiat Opolski przeciwdziała przemocy w rodzinie

W dniu 25 marca 2014 roku  w sali narad Starostwa Powiatowego w Opolu odbyło się spotkanie na temat przemocy w rodzinie. Organizatorem spotkania było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Opolu we współpracy z Komendą Miejską Policji w Opolu. Zaproszonych gości przywitał Starosta Opolski Henryk Lakwa.

W spotkaniu  uczestniczyli przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Opolu, Komisariatu Policji w Ozimku, Niemodlinie, Dobrzeniu Wielkim, pracownicy Ośrodków Pomocy Społecznej i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w  Opolu .

Na spotkaniu zostały omówione nowe narzędzia Policji służące do szacowania ryzyka zagrożenia życia i zdrowia w związku z przemocą w rodzinie.