×
×

Instytut Nauk Pedagogicznych UO i Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Opolu łączą siły

Instytut Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Opolskiego, reprezentowany przez jego dyrektora dr hab. Edwarda Nycza, zawarł umowę o współpracy z prowadzoną przez Powiat Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Opolu, kierowaną przez Joannę Bukowską-Golak.  Otwierają się nowe możliwości dla studentów, pracowników i klientów obu instytucji.

Dr hab. Edward Nycz podkreśla znaczenie umowy w kontekście praktyk studenckich, szczególnie dla studentów pedagogiki specjalnej. - Dzięki tej współpracy będą mieli szansę doświadczyć pracy w klasycznej placówce diagnostycznej, co jest nieocenione w ich rozwoju zawodowym - zaznacza.

Instytut i Poradnia będą współpracować nie tylko w obszarze praktyk, ale także w badaniach. Badania prowadzone przez Poradnię mogą stanowić materiał do studiów przypadków i prac dyplomowych studentów, co wzbogaci ich doświadczenie naukowe.

Joanna Bukowska-Golak zwraca uwagę na korzyści wynikające z możliwości korzystania z wiedzy i doświadczenia profesorów i doktorów związanych z Instytutem. - Szczególnie istotna jest perspektywa skorzystania z wiedzy prof. Ewy Wysockiej, znanej ekspertki z diagnostyki pedagogicznej, co będzie bardzo cenne dla pracowników Poradni - podkreśla. - To także wielka szansa dla naszych klientów – rodziców i dzieci. Dzięki tej współpracy będziemy mogli oferować jeszcze lepsze wsparcie, oparte na najnowszych badaniach i metodach.

Współpraca ma także na celu zachęcenie studentów do podjęcia pracy w Poradniach po ukończeniu studiów, co jest kluczowe dla dalszego rozwoju tego sektora diagnostycznego i wsparcia dzieci z zaburzeniami społeczno-emocjonalnymi.

Inicjatywa współpracy wyszła od dr Weroniki Kurcz, która łączy w sobie doświadczenie nauczyciela akademickiego i praktyka.

inst4.jpeg