×
×

Nasz bohater nagrodzony przez starostę

michu1.jpeg
 
Michał Konarski, nasz bohater z Pomologii Prószków, który uratował życie starszego mężczyzny na dworcu PKP w Opolu został nagrodzony przez starostę Henryka Lakwę nagrodą pieniężną. Starosta spotkał się z młodym bohaterem w szkole.
 
W spotkaniu uczestniczył również również przedstawiciel Straży Ochrony Kolei i dyrektor szkoły Dariusz Sobków.
 
O tym, że uczeń klasy I strażackiej uratował życie starszego mężczyzny na dworcu PKP w Opolu pisaliśmy w poprzednim artykule. - Na spotkaniu mogłem usłyszeć o tym zdarzeniu od niego samego - mówi starosta. - To naprawdę skromny chłopak. Z dnia na dzień wzbudził duże zainteresowanie mediów. Ale to dobrze, bo może zainspirować innych. W jednej z rozmów podkreślił, że ludzie chcą pomóc, ale boją się, że podczas resuscytacji przy silniejszym ucisku,mogą zrobić krzywdę osobie, której udzielają pomocy. Po czym zaapelował, że nie należy się bać i podjąć to ryzyko żeby uratować ludzkie życie.
 
Michał uczył się pierwszej pomocy w OSP, by potem rozwinąć umiejętności w klasie strażackiej w naszej Pomologii.
 
- "By rozwijać pasję i służyć innym”. To jest motto naszej szkoły. Michał wykazał się tym, czego jest uczony. Pokazał odwagę, zachował zimną krew - mówił mediom dyrektor Pomologii Dariusz Sobków.
 
Dodajmy, że wszyscy uczniowie klas mundurowych w tej szkole przechodzą szkolenia z zakresu pierwszej pomocy.
Szkoła w Prószkowie jest prowadzona przez powiat opolski.