×
×

Uczeń Pomologii uratował życie starszego mężczyny

Uczeń naszej Pomologii Prószków Michał Konarski uratował życie starszemu mężczyźnie. O zdarzeniu informował wczoraj na swoim FB starosta Henryk Lakwa, gratulując chłopakowi postawy. Cała sytuacja miała miejsce na dworcu PKP w Opolu.
 
Mężczyzna w momencie wsiadania do jednego z pociągów przewrócił się i upadł na peron. Nie dawał oznak życia, nie było wyczuwalnego pulsu. Pracownik PKP PLK zaalarmował Straż Ochrony Kolei. Kiedy patrol pojawił się na miejscu zastał Michała, wykonującego uciski klatki piersiowej. Chłopak, zanim nadeszła pomoc, widząc nieprzytomnego człowieka, zareagował bez wahania. Potem kontynuował reanimację razem ze strażnikami SOK, przy użyciu dworcowego defibrylatora AED, do momentu przyjazdu karetki. Następnie pomagali ratownikom do momentu odzyskania przez mężczyznę czynności życiowych. Człowiek ten trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
 
"Michał, jestem pod ogromnym wrażeniem Twojej postawy, odwagi i umiejętnościom w sytuacji zagrożenia życia - pisał na swoim FB Henryk Lakwa, informując o bohaterskim działaniu Michała. Jestem przekonany, że dla wielu osób będziesz przykładem. Twoja postawa zasługuje na docenienie i najwyższy szacunek. Zgadzam się w stu procentach z dyrektorem Pomologii Dariuszem Sobkowem, że uczniowie naszej Pomologii, szczególnie klas mundurowych, i wychowankowie tutejszego internatu, to młodzi ludzie, dla których takie wartości jak odwaga i współczucie są kluczowe. Tego też uczą w tej szkole. Warto tu zaznaczyć, że Michał jest uczniem klasy I strażackiej. Całe zdarzenie miało miejsce w sobotę. Ale Michał przez skromność, nic nikomu nie powiedział. Szkoła dowiedziała się o wszystkim od opolskiej SOK, która chciała podziękować i pogratulować uczniowi. Napisali też o tym na swojej stronie.  Do zobaczenia i jeszcze raz gratuluję" -
 
W szkole pojawiła się ekipa Polsatu. Materiał był emitowany można było obejrzeć w Wydarzeniach.
mich1.jpegmich2.jpeg