×
×

Niektóre profile zaufane, wkrótce stracą ważność.

31 października br. wygasną profile zaufane o ważności automatycznie przedłużonej podczas pandemii - informuje Ministerstwo Cyfryzacji. Jak czytamy na stronie resortu: "31 października br. wygasną profile zaufane o ważności automatycznie przedłużonej podczas pandemii. Ważność profilu zaufanego wynosi 3 lata – podczas pandemii była ona automatycznie przedłużona. Po odwołaniu stanu zagrożenia epidemicznego, ważność profili trzeba przedłużać samodzielnie.
 
Jeśli po zalogowaniu się na swój profil zaufany w polu Sposób utworzenia/przedłużenia widzisz informację „Profil zaufany przedłużony automatycznie na czas pandemii”, to Twój profil zostanie unieważniony 31 października 2023 roku, nawet jeśli widzisz inną datę wygaśnięcia profilu.
Ważność profilu możesz przedłużyć samodzielnie online na stronie
 
W ramach kampanii informacyjnej skierowanej do osób, których profil zaufany zostanie unieważniony 31 października, otrzymują one SMS z informacją, gdzie znajdą instrukcję przedłużania profilu zaufanego online. Szczegóły i podstawa prawną, na jakiej wysyłany jest SMS, znajduje się w Aktualnościach na stronie profilu zaufanego.
Grafika: Ministerstwo Cyfryzacji

profil1.jpeg