×
×

Powiatowy Dzień Nauczyciela 2023 za nami

W tym roku podczas Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej nagrodzono kilkudziesięciu nauczycieli, psychologów, pedagogów oraz pracowników niepedagogicznych ze szkół i jednostek prowadzonych przez Powiat Opolski.  Spotkanie było połączone z wykładem i bezdyskusyjnie  znakomitym programem artystycznym przygotowanym przez Zespół Szkół w Tułowicach.

- Dzień Edukacji Narodowej to moment, kiedy słowa nauczyciel, pedagog są wymieniane przez wszystkie przypadki, chciałbym jednak i życzę tego naszym nauczycielom, by wszyscy codziennie, nie tylko w dniu ich święta mieli świadomość, że jest to jeden z zawodów, które mają największy wpływ na przyszłość pojedynczych osób i całych społeczeństw.  - I nie ma w tym cienia przesady - mówi starosta Henryk Lakwa. Życzyłem 14 października i życzę naszym nauczycielom by kolejne dni i lata przynosiły jak najwięcej powodów do zadowolenia z pracy. Niech spełnią się ich oczekiwania względem zmian w edukacji, które uczynią ich pracę w pełni satysfakcjonującą i stworzą warunki do jeszcze pełniejszego realizowania planów i pasji. A tymczasem nieustannie pozostaję pełen podziwu dla ich codziennej pracy i zaangażowania.  

Nagrody Starosty  Opolskiego dla nauczycieli oraz  dyrektorów szkół, poradni i domów dziecka prowadzonych przez Powiat Opolski otrzymali:  Violetta Szczyrk – dyrektor Zespołu Szkół w Niemodlinie, Tomasz Ciekalski – dyrektor Zespołu Szkół w Ozimku, Adam Sinicki - dyrektor Zespołu Szkół w Tułowicach, Dariusz Sobków – dyrektor Zespołu Szkół w Prószkowie, Joanna Bukowska - Golak – dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Opolu; Dorota Paszko – dyrektor Poradni  Psychologiczno – Pedagogicznej w Ozimku, Joanna Sikora – dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Niemodlinie,  Ingryda Gaida – dyrektor Domu Dziecka w Chmielowicach,  Karina Miernik - Grędzińska – dyrektor Domu Dziecka w Tarnowie Opolskim, Waldemar Dzieszkowski -  dyrektor Domu Dziecka w Turawie, Jolanta Szyporta, Celina Glonek i Małgorzata Winnik z Zespołu Szkół w Ozimku, Monika Stępak – Poliwka i Katarzyna Biniecka – Komko  z Zespołu Szkół w Prószkowie, Grażyna Skrok z Zespołu Szkół w Tułowicach, Lidia Barylak i Maria Dawidziak  z Zespołu Szkół w Niemodlinie.

Nagrody wręczył starosta Henryk Lakwa i wicestarosta Leonarda Płoszaj.  

Podczas Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej zostały również wręczone nagrody dyrektorów szkół, placówek oświatowych i jednostek prowadzonych przez Powiat.

Wykład pn. „Emocjonalne BHP nauczyciela” wygłosiła dr Ewa Kosowska-Korniak, mediatorka,trenerka, autorka podcastu „Wyspa Inspiracji”.