×
×

10 najważniejszych inwestycji 25-lecia?

Na prośbę Związku Powiatów Polskich każdy Powiat w Polsce miał wskazać spośród wszystkich inwestycji zrealizowanych od początku istnienia powiatów - 10 najważniejszych. Wybór był bardzo trudny. Po przesłaniu tego zestawienia do ZPP poprosiliśmy mieszkańców powiatu, poprzez FB starosty, o wybór jednej najważniejszej.
 
Która wiedzie prym, można się przekonać obserwując Fanpage starosty. Internauci wciąż jeszcze dopisują swoje typy w komentarzach. A poniżej zestawienie 10 wybranych inwestycji 25-lecia i fotogaleria:
 
1. Budowa jedynego wśród szkół w powiecie, kompleksu sportowego złożonego z basenu, hali sportowej oraz sauny przy Zespole Szkół w Tułowicach. 2. Przebudowa drogi powiatowej Komprachcice – Szydłów, dzięki której odtworzono stary szlak komunikacyjny łączący pd. - zach. cześć powiatu z Opolem. 3. Budowa pierwszego na terenie powiatu przyszkolnego stadionu lekkoatletycznego przy Zespole Szkół w Niemodlinie. 4. „Ograniczenie niskiej emisji w jednostkach organizacyjnych Powiatu Opolskiego – inwestycja objęła termomodernizację, instalację systemów OZE do pozyskania energii cieplnej i wymianę źródeł ciepła w budynkach w DPS, domach dziecka i zespołach szkół prowadzonych przez Powiat. 5. Remonty i konserwacja zespołów pałacowych w Prószkowie (siedziba DPS) i Tułowicach (mieści się tam Zespół Szkół) 6. Pierwsza w dziejach parku rewitalizacja techniczno-przyrodnicza zabytkowego parku przypałacowego przy Zespole Szkół w Tułowicach. 7. Budowa pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią przy ZS w Prószkowie, na potrzeby ówczesnego Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia Młodzieży i dla prowadzonych tam klas piłkarskich. 8. Scalenie gruntów położonych w obrębach gmin Dobrzeń Wielki i Łubniany o łącznej powierzchni 246 ha. 9. „Budowa użytecznych usług ePUAP oraz kreowanie świadomości mieszkańców w celu stworzenia elektronicznej administracji publicznej” - projekt zrealizowany we współpracy z 15 jst głównie z województwa opolskiego. 10. Cyfrowa rewolucja w geodezji, obejmująca wprowadzenie usługi cyfrowych zasobów geodezyjnych i kartograficznych w całym województwie opolskim. Powiat był liderem partnerskiego projektu, który ułatwił życie mieszkańcom, projektantom, inwestorom, administracji, geodetom i wielu innym branżom.