WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Dotacje na wymianę kotłów c.o. 2020***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

Konwent Wójtów i Burmistrzów Powiatu Opolskiego

Wszyscy przedstawiciele samorządów gminnych, wchodzących w skład powiatu opolskiego przyjęli zaproszenie Henryka Lakwy starosty opolskiego na nadzwyczajne posiedzenie Konwentu Wójtów i Burmistrzów. 25 lutego 2014 r. członkowie Konwentu podjęli decyzję o wspólnej pomocy dla wychowanków Wojewódzkiego Centrum Rehabilitacyjnego dla Dzieci z Wadami Wzroku w Wygodzie (powiat Dolina na Ukrainie). Koordynatorem akcji pomocowej będzie powiat opolski. Najpóźniej do 15 marca gminni decydenci przedstawią sumy, które wyasygnują na zakupy. Powiat oprócz zakupów żywnościowych, artykułów chemicznych i szkolnych pokryje koszty transportu darów na Ukrainę, które wyrusza tam najprawdopodobniej na początku kwietnia.