×
×

Pełen radości i słońca piknik - fotorelacja

Pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej w Prószkowie razem z mieszkańcami gminy i okolic, gośćmi z Ukrainy i Niemiec, w tym starostami naszych partnerskich powiatów, uczestniczyli w niedzielę w trzecim już „Pikniku w Ogrodach Meluzyny”.
 
Zamek rodu Prószkowskich, Księgozbiór Królewskiego Instytutu Pomologicznego oraz parki zamkowe otworzyły podwoje dla zwiedzających.
To impreza , która za każdym razem służy integracji przede wszystkim społeczności naszego DPS ze wszystkimi, którzy przyjdą czy przyjadą. Tak też było tym razem.
 
- Cieszę się i z całego serca dziękuję, że tyle osób pojawiło się wczoraj na zamkowym dziedzińcu. Jedną z atrakcji pikniku była możliwość zwiedzenia sal zamkowych, kaplicy i parku. Jestem miło zaskoczony, że ten punkt programu cieszył się aż tak dużym zainteresowaniem - mówi starosta. - Razem z moją żoną Klaudią, która również bardzo dobrze  zna historię zamku i sypie ciekawostkami jak z rękawa, oprowadziliśmy w niedzielę jako przewodnicy kilka tur wycieczek. To była dla nas ogromna przyjemność.
 
Udostępniony był również księgozbiór Królewskiego Instytutu Pomologicznego, gdzie na zwiedzających czekała Barbara Gwóźdź, naczelnik Wydziału Organizacyjnego Starostwa.
 
- Dziękuję ogromnie wszystkim artystom - z Polski i z naszego partnerskiego powiatu kałuskiego, którzy wystąpili podczas niedzielnego pikniku. A zespół Proskauer Echo miał przyjemność wystąpić na tej samej scenie wraz z nimi - dodaje starosta. - Zostanie mi w pamięci przemiły moment oficjalny z udziałem starostów i przyjaciół z partnerskich powiatów z Niemiec i Ukrainy oraz dzielenie się wraz z nimi chlebem i ... tortem z powiatu kałuskiego z uczestnikami pikniku. Dziękuję najserdeczniej organizatorom - Katarzynie Ścipień, dyrektorce naszego DPS oraz jego mieszkańców.