×
×

Dożynkowe trofea dla sołectw z naszego powiatu (fotorelacja cz.II)

Gratulujemy sukcesów reprezentantom gmin i sołectw z naszego powiatu, którzy wyjechali z wojewódzkiego święta plonów w Polskiej Nowej Wsi z nagrodami i wyróżnieniami w dożynkowych konkursach. - Cieszę się z licznego udziału koron z naszego powiatu i gratuluję nagród oraz wyróżnień, jestem też pod wrażeniem inspirujących inicjatyw naszych sołectw zgłoszonych w innych dożynkowych konkursach.
 
Nagrodzeni i wyróżnieni to sołectwo Grodziec w gminie Ozimek, która zajęło II miejsce w tegorocznej edycji konkursu "Piękna Wieś Opolska" z mottem przewodnim „Siła w ludziach "
 
Cztery wyróżnienia zdobyły sołectwa z gminy Dąbrowa: 
- Narok za koronę dożynkową
- Prądy w konkursie "Piękna Wieś Opolska 2023" w kategorii "Najpiękniejsza Wieś - Debiut"  oraz w konkursie "Fundusz Sołecki Najlepsza Inicjatywa 2023" za projekt pn "Nasz mały świat ma 750 lat"
- Skarbiszów w konkursie "Fundusz Sołecki Najlepsza Inicjatywa 2023" za projekt pn "Zakątek Skarbiszów - przyjazna przestrzeń relaksu, spotkań, rekreacji.
 
Sołectwo Zimnice Wielkie miało przyjemność reprezentować gminę Prószków na dożynkach wojewódzkich W Polskiej Nowej Wsi.
Ich korona żniwna została wyróżniona w kategorii debiuty - najbardziej tradycyjne wykonanie.
 
Debiut na dożynkach wojewódzkich miało też sołectwo Osowiec w gminie Turawa i od razu - nagroda za przepiękną koronę dożynkową.
 
Drużyna z Roszkowic w gminie Niemodlin zdobyła wyróżnienie w konkursie „Najpiękniejsza wieś – Debiut”.
(fot. M.K. / zdj. nagrodzonych i wyróżnionych - źródło : FB Gmin Niemodlin, Dąbrowa, Turawa)