×
×

Z pomocą PFRON-u pomożemy Warsztatom Terapii Zajęciowej

- Udało nam się pozyskać, poprzez nasze Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na zakup mikrobusa dla Warsztatów Terapii Zajęciowej w Tarnowie Opolskim. Bedą nim przywożeni i odwożeni uczestnicy zajęć w WTZ. Dofinansowanie z PFRON-u to 135 tys. zł. Kwota ta pokrywa aż 95 procent kosztów zakupu.
 
Starosta razem z Krzysztofem Wysdakiem, członkiem Zarządu Powiatu Opolskiego i naczelniczką Wydziału Finansowego Elżbietą Bartnicką podpisali umowę na dofinansowanie w opolskim oddziale PFRON z jego dyrektorem Łukaszem Żmudą.
 
- Utworzone przez nasz samorząd WTZ w Tarnowie Opolskim to drugie tego typu miejsce w powiecie opolskim. Bardzo potrzebne, gdyż do udziału w zajęciach chętnych jest sporo. WTZ zajmują parter w budynku Domu Dziecka w Tarnowie Opolskim, który postanowiliśmy kilka lat temu zaadaptować na ten właśnie cel - przypomina Krzysztof Wysdak. - Prowadzenie WTZ powierzyliśmy wspaniałym ludziom z Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu.
 
- Cieszę się, że teraz dzięki opolskiemu oddziałowi PFRON możemy ułatwić uczestnikom zajęć z naszego powiatu dotarcie i powrót z zajęć - podkreśla starosta.
 
pfronwtz.jpegpfronwtz2.jpeg