×
×

Most w Ozimku wyremontowany

Remont mostu w Ozimku to jedna z pierwszych zaplanowanych na ten rok inwestycji, która jest już oddana do użytku.  Remont był niezbędny ze względu na jego nieodpowiednie przystosowanie do obecnych wymogów tonażowych. Dzięki przeprowadzonej modernizacji i wzmocnieniu konstrukcji, most teraz może przenosić obciążenie o wadze ponad 40 ton.

- Całkowity koszt tego zadania wyniósł 3,2 mln złotych, z czego połowę pokryliśmy dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Ministerstwa Infrastruktury. Jest to znaczące wsparcie, które umożliwiło nam przeprowadzenie tej ważnej inwestycji - mówi Henryk Lakwa, starosta opolski.

Most przeszedł wszystkie niezbędne odbiory techniczne, został oddany do użytku pod względem technicznym, natomiast dziś został otwarty oficjalnie, ale bez zwyczajowego przecinania wstęgi, by nie zakłócać ruchu i nie utrudniać życia kierowcom, rowerzystom i pieszym.

Uroczystość otwarcia mostu miała charakter spotkania podsumowującego inwestycję realizowaną przez Powiat Opolski na terenie gminy Ozimek. W wydarzeniu wzięli udział wicestarosta Leonarda Płoszaj, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Piotr Rybczyński, wykonawca remontu oraz burmistrz Ozimka Mirosław Wieszołek.

- W ramach modernizacji mostu, oprócz wzmocnienia konstrukcji, wybudowane zostały nowe chodniki, jezdnia, wyremontowano poręcze. - Te dodatkowe elementy infrastruktury stanowią istotne udogodnienia dla naszych mieszkańców i użytkowników mostu. Po modernizacji  obiekt będzie służył mieszkańcom przez wiele dekad - mówi Leonarda Płoszaj, wicestarosta opolski.

Chciałbym wyrazić swoją ogromną wdzięczność wszystkim zaangażowanym w ten projekt - naszym pracownikom, mieszkańcom oraz wszystkim tym, którzy okazali cierpliwość i zrozumienie w trakcie prac remontowych - dodaje Piotr Rybczyński, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Opolu.

Na zdjęciach: inwestycja w trakcie i po zakończeniu remontu: