×
×

Najczęściej zadawane pytania: dziś Wydział Budownictwa

ania1.jpeg
 
Na pytania najczęściej zadawane pracownikom Wydziału Budownictwa i Ochrony Środowiska w naszym Starostwie odpowiada Anna Hałenda, naczelniczka wydziału.
 
Jak długo trwa wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę?
 
Zgodnie z ogólnymi zasadami kodeksu postępowania administracyjnego, organ ma 30 dni na wydanie pozwolenia na budowę, a w przypadku skomplikowanych spraw - 60 dni. Warto jednak pamiętać, że czasami wnioski mogą zawierać braki formalne lub merytoryczne, co może spowodować wydłużenie terminu, ale wówczas taka sytuacja nie wynika z winy organu.
 
Co należy zrobić przed uzyskaniem pozwolenia na budowę lub przed zgłoszeniem wykonania robót budowlanych niewymagających pozwolenia na budowę?
 
Aby uzyskać odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące załatwiania spraw w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Opolu, wymaganych dokumentów oraz formularzy, zapraszamy na stronę naszego powiatu: https://powiatopolski.pl/42/wydzial-budownictwa-i-ochrony-srodowiska.html
 
Tam też znajdziecie niezwykle pomocny, interaktywny "Praktyczny Przewodnik Inwestora", który zawiera informacje na temat najważniejszych przepisów prawa budowlanego, realizacji inwestycji, procedur budowlanych oraz serwisów takich jak geoportal. Wszystko jest przedstawione w przystępnej formie. Przewodnik zawiera opisy procedur budowlanych dotyczących zgłoszeń, pozwoleń na budowę, zmiany sposobu użytkowania obiektów budowlanych, a także informacje dotyczące odstępstw od przepisów techniczno-budowlanych i wiele innych.
 
Link do przewodnika: https://budowlaneabc.gov.pl/praktycz.../poradnik-interaktywn
 
- Jeśli macie Państwo jakiekolwiek pytania, serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej lub kontaktu z naszym wydziałem. Chętnie udzielimy Wam wszelkich informacji związanych z budownictwem i ochroną środowiska - dodaje Anna Hałenda.