×
×

PCPR: promują rodzicielstwo zastępcze i integrują

 

- Nasze Powiatowe Centrum Pomocy w Rodzinie w Opolu współpracując na co dzień z rodzinami zastępczymi, nie ustaje w działaniach na rzecz pozyskiwania nowych rodzin zastępczych, szczególnie tych niespokrewnionych - mówi Leonarda Płoszaj, wicestarosta opolska.  Jednym z takich działań, które integrują rodziny, a jednocześnie promują rodzicielstwo zastępcze są doroczne festyny organizowane przez PCPR.

- Tegoroczne odbyło się w prószkowskiej Pomologii. Takie spotkanie jest jeszcze jedną okazją, żeby podziękować rodzicom zastępczym za niesamowitą pracę, oddanie i miłość, jaką okazują w potrzebie - podkreśla wicestarosta, która uczestniczyła w tegorocznym festynie. Przypomnijmy, że Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie są prowadzone przez powiaty.

- Poświęcenie oraz otwarte serca rodziców zastępczych sprawiają, że dzieci otrzymują nie tylko dach nad głową, ale przede wszystkim szansę na lepsze życie - mówi Henryk Lakwa, starosta opolski. - Dzięki ich życzliwości i trosce dzieci odnajdują stabilność, bezpieczeństwo i miłość, mają możliwość rozwijania swoich zdolności, odkrywania swojego potencjału i budowania silnych więzi. Jesteście prawdziwymi bohaterami, którzy zmieniają życia dzieci i sprawiają, że świat staje się lepszym miejscem. Dziękuję za Wasze wielkie serca, cierpliwość i oddanie. Wasza praca ma ogromne znaczenie. Tak samo jak praca i zaangażowanie pracowników i koordynatorów pieczy zastępczej, za którą jestem im również ogromnie wdzięczny. Bo ich praca nie jest zadaniem łatwym, a do tego angażującym emocjonalnie.

Więcej o tym, jak zostać rodziną zastępczą i kilka słów od jednej zastępczych mam wkrótce.