×
×

Dzień Strażaka w opolskiej Komendzie Miejskiej

 

 

Takie uroczystości to okazja do wręczenia awansów i nagród, tym razem również do przekazanie sprzętu.  Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza nr 3  w Niemodlinie zyskała  ciężki samochód ratowniczo gaśniczy z napędem 4x4 wraz z wyposażeniem o zwiększonym potencjale do ratownictwa drogowego. Były też gratulacja i życzenia dla strażaków.

- Powiat Opolski stara się systematycznie wspierać straż, poprzez dofinansowanie do zakupu sprzętu czy wyposażenia. Tak było w roku ubiegłym, tak jest i w bieżącym – mówi Henryk Lakwa, starosta opolski. Cieszę się, że Komenda Miejska PSP, która swoim działaniem obejmuje miasto i gminy naszego powiatu pozyskuje kolejny sprzęt.  Gratuluję też wszystkim strażakom i strażaczkom z naszego powiatu, wyróżnionych, nagrodzonych i awansowanych w tym roku.

- Wśród odznaczonych była druhna Barbara Dębska, najbardziej znana i lubiana kobieta w strukturach Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu opolskiego – zaznacza Krzysztof Wysdak, członek Zarządu Powiatu Opolskiego, który od lat działa w strukturach OSP.  

Podczas uroczystości mówił o potrzebie dalszego rozwoju programu „Solidarni w obliczu zagrożeń”, który został opracowany wspólnie przez KM PSP w Opolu, samorząd powiatowy i tutejsze gminy.

Opolski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Krzysztof Kędryk nawiązując do statystyk podkreślił, że spośród 16 tysięcy zdarzeń w ubiegłym roku w województwie opolskim Komenda Miejska PSP w Opolu zrealizowała ich aż 4 tysiące.

Fot.: Komenda Miejska PSP w Opolu