×
×

Zobaczcie jak żegnano maturzystów w Prószkowie i Niemodlinie

   Dziś ostatnia fotorelacja z pożegnania klas maturalnych w dwóch naszych szkołach: Pomologii Prószków i w Zespole Szkół w Niemodlinie. Tu również wręczono statuetki Starosty Opolskiego dla najlepszych uczniów.

   W uroczystości w Zespole Szkół w Prószkowie -  jak co roku - wśród zaproszonych gości byki przedstawiciele i szefowie licznych instytucji, służb i formacji, z którymi szkoła współpracuje przy realizacji programu i zajęciach praktycznych na kierunkach mundurowych. Starosta Henryk Lakwa był w tym roku reprezentowany przez Stanisławę Brzozowską,  naczelnika Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa (więcej informacji i zdjęć znajdziecie na stronie szkoły), która w jego imieniu wręczyła statuetkę Starosty Opolskiego dla najlepszego ucznia (wraz nagrodą rzeczową)  Rafałowi Sowie.

   „To, co kluczowe dla Waszej edukacji, czyli nauczanie, wychowanie, rozbudzanie pasji realizują Wasi nasi wspaniali nauczyciele, dyrektorzy, pracownicy oświatowi. Samorząd jako organ prowadzący szkołę stara się tworzyć do tego warunki. Z dumą przyjmowałem informacje o Waszych sukcesach, pomysłach, inicjatywach, akcjach, które były dowodem zaangażowania, empatii, kreatywności, ale także silnej identyfikacji ze szkołą, którą wybraliście. Mam nadzieję, że oprócz wiedzy, zabierzecie stąd wiele miłych wspomnień” – zwrócił się w liście do klas maturalnych starosta Henryk Lakwa, który nie mógł uczestniczyć w pożegnaniu klas maturalnych osobiście.

   W uroczystości w Niemodlinie reprezentowała go Anna Mikołaszewska,  wicenaczelnik naszego Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych. W uroczystości uczestniczyli też radni powiatowi: Kazimierz Górski i Jan Krzesiński. Podczas wydarzenia wręczone zostały Statuetki Chrobrego 2023. Otrzymały je: w kategorii Społecznik - Maja Maliniec, w kategorii Pomocna Dłoń - Julia Wydra, w kategorii Pozytywnie Zakręcona - Justyna Walków. Natomiast najlepszą absolwentką i zdobywczynią statuetki Starosty Opolskiego była Julia Prochowska.

   Wszystkim nagrodzonym, ich rodzicom i nauczycielom najserdeczniej gratulujemy!