×
×

Nasza inwestycja w gminie Dąbrowa

 

Przy Sokolnickiej będzie bezpieczniej.

Powiat Opolski wybudował ścieżkę pieszo - rowerową i poszerzył jezdnię na ruchliwym odcinku z przysiółka Sokolniki do Dąbrowy. Przebudowa
ul. Sokolnickiej kosztowała prawie 2 mln zł. Teraz jest tam znacznie bezpieczniej. Na oficjalnym otwarciu spotkali się wszyscy, którzy doprowadzili do realizacji tej inwestycji.
- Ta przebudowa zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo, ponieważ wyprowadziliśmy ruch pieszy i rowerowy z samej jezdni na ścieżkę pieszo – rowerową, sama jezdnia została poszerzona, co diametralnie zmienia sytuację – mówi Krzysztof Wysdak - Członek Zarządu Powiatu Opolskiego.
- Wcześniej droga była zbyt wąska, by piesi i rowerzyści mogli bezpiecznie poruszać się poboczem, przy bardziej wzmożonym ruchu samochodów, ciężarówek czy autobusów. Skorzystali też kierowcy, bo w ramach inwestycji jezdnia została poszerzona. Ścieżka była budowana razem z oświetleniem i kanalizacją. Powiat Opolski wyłożył prawie 2 mln na tę inwestycję w całości z własnego budżetu.
Gmina Dąbrowa zleciła wykonanie dokumentacji projektowej za 130 tys. zł oraz dołożyła 80 tys. do realizacji przedsięwzięcia.
- Mieszkańcy Sokolnik zyskali bezpieczny dojazd do szkoły, urzędu, sklepów czy stacji PKP. Jestem przekonana, że nowoczesna, szeroka ścieżka pieszo – rowerowa będzie również miejscem spacerów i rekreacji dla pozostałych mieszkańców sołectwa Dąbrowa. Asfaltowa nawierzchnia jest idealna do jazdy na rolkach, hulajnogach no i oczywiście na rowerach – podkreśla wójt Dąbrowy Katarzyna Gołębiowska - Jarek. Podczas otwarcia przekazała w imieniu mieszkańców i własnym podziękowania dla Henryk Lakwa - Starosta Opolski, Krzysztof Wysdak, oraz dla Piotra Rybczyńskiego, dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Opolu. Podczas otwarcia dzieci testowały ścieżkę pieszo – rowerową na hulajnogach i rolkach. Do testu, przyłączyli się na chwilę... Katarzyna Gołębiowska – Jarek i Krzysztof – Wysdak.
- Wcześniej trudno było wymijać pieszych i rowerzystów na tym odcinku – mówi jeden z kierowców. – Teraz droga jest o metr szersza, ale najważniejsze, że jest ścieżka. Teraz jest o wiele bezpieczniej.
- Ścieżka oddzielona od drogi powoduje, że nasza dzieci mogą tędy bezpieczniej przejść – dodaje pani Marta, mieszkanka gminy Dąbrowa.