×
×

Propozycja w punkt

 

Dzisiaj kierunek technik mechanik, który chce prowadzić Zespół Szkół w Ozimku uzyskał pozytywną rekomendację Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy. Ekspert rynku pracy w Business Centre Club Opole też uważa, że ten kierunek to strzał w dziesiątkę. - Trzymam mocno kciuki za powodzenie nowego kierunku, tym bardziej, że towarzyszę jego tworzeniu od pierwszych spotkań z firmą BA Glass Jedlice - mówi Leonarda Płoszaj, wicestarosta opolski.
 
- Firma ta jest jednym z największych producentów opakowań szklanych. Ich zakład w Sierakowie współpracuje już z jedną ze szkół. - A jeśli chcą współpracować przy prowadzeniu kierunku technik mechanik w kolejnej szkole, to znaczy, że na kształcenie w tym zawodzie jest zapotrzebowanie. Nie tylko zresztą w tej firmie - dodaje Krzysztof Wysdak, członek Zarządu Powiatu Opolskiego.
 
Potwierdziła to zresztą Wojewódzka Rada Rynku Pracy w Opolu, która dobrze zna oczekiwania pracodawców.
 
Bartosz Medyk, dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych w Namysłowie i przewodniczący Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy w Opolu: - Inicjatywa jest bardzo słuszna. Technik mechanik to zawód potrzebny na rynku pracy, a szkoły powinny kształcić dla rynku pracy. Dyrektorzy wiedzą, że to kierunek wymagający jeśli chodzi o prowadzenie kształcenia, kadrę i bazę. Jeśli to jest, pozostaje życzyć udanego naboru.
 
Grzegorz Kuliś, prezes zarządu i współwłaściciel grupy Weegree oraz ekspert ryku pracy w Business Centre Club Opole, zwraca uwagę na atut w postaci silnego wsparcia prywatnego biznesu, który daje gwarancję, że kształcenie i podstawa programowa będą skorelowana z faktycznymi potrzebami rynku pracy i konkretnie tej firmy, która będzie partnerem kierunku.
 
- Temat zaistniał w 2022 roku – mówi o utworzeniu nowego kierunku technik mechanik dyrektor ZS w Ozimku Tomasz Ciekalski. – Firma BA Glass Jedlice potrzebuje nowych kadr, stąd chęć współpracy. Nie tylko ta firma czeka na techników mechaników. My czekamy na kandydatów.
 
Szczegóły na stronie i FB szkoły