×
×

ZS w Ozimku kusił ósmoklasitów

Ponad dwustu ósmoklasistów gościł prowadzony przez Powiat Opolski Zespół Szkół w Ozimku. W odświeżonej formule dni otwartych zaprezentowano wszystkie zalety szkoły i  oferowane kierunki. W planie są dwie nowości.

Jedną z nich jest kierunek technik mechanik, który ma powstać we współpracy z BA Glass Jedlice. Stąd obecność firmy podczas dni otwartych. Ich atrakcyjna w formie prezentacja miała pokazać profil firmy, produkty, technologie, urządzenia zastosowane w procesie produkcji oraz możliwości dla przyszłych techników mechaników.
 
Kolejna nowość to dodatkowy profil resocjalizacyjny, a ściślej - penitencjarny, w jednej z klas liceum ogólnokształcącego w Zespole Szkół. O tym, dlaczego warto ją wybrać mówili pracownicy dwóch Zakładów Karnych w Kluczborku i Sierakowie, z którymi szkoła w współpracuje.

Odwiedzili nas ósmoklasiści z całej gminy, ogromnie cieszę się z frekwencji i z programu, który pozwolił nam atrakcyjnie zaprezentować szkołę  - mówi dyrektor ZS w Ozimku Tomasz Ciekalski.

- Korzystając z okazji, poprosiliśmy młodzież o wypełnienie ankiety, w której pytaliśmy o opinie na temat naszej szkoły, o oczekiwania względem oferty i o to, co najbardziej przekonałoby ich do wyboru Zespołu Szkół w Ozimku. To pomoże nam przy planowaniu oferty i działań promocyjnych na przyszły rok szkolny.

Przypomnijmy, że działają tam trzy typy szkół. Jest to liceum ogólnokształcące z klasami: humanistyczno  - dziennikarską, turystyczno – językową i psychologiczno -  pedagogiczną, która ma być poszerzona o wspomniany wcześniej profil. Kolejna to technikum z kierunkiem - technik fotografii i multimediów oraz planowanym - technik mechanik, a następnie szkoła branżowa z klasami wielozawodowymi.

Szczegółowe informacje o szkole i ofercie można znaleźć na stronie internetowej https://www.zsozimek.pl/rekrutacja/ i na profilu ZS Ozimek na Facebooku.

 

dnio18.jpeg