×
×

Darowizna na rzecz bezpieczeństwa

Powiat Opolski przekazał Gminie Niemodlin pomieszczenia w tamtejszym magistracie zajmowane dotąd przez Wydział Geodezji i Kartografii Starostwa Powiatowego w Opolu. Dzięki temu będzie tam można stworzyć miejsce, które mocno wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.

Dziś (21 marca)  wicestarosta Leonardę Płoszaj, członek Zarządu Powiatu Krzysztofa Wysdak i burmistrz Niemodlina Dorotę Koncewicz podpisali umowę darowizny.

- Ponieważ projekt, którego Powiat był liderem, umożliwia załatwienie większości spraw geodezyjnych i kartograficznych online, mogliśmy zrezygnować z pomieszczeń zajmowanych przez nasz wydział w  niemodlińskim magistracie - mówi Krzysztof Wysdak, członek Zarządu Powiatu.

- Nie wahaliśmy się podejmując decyzję o darowiźnie na rzecz gminy, wiedząc, że w ten sposób możemy pomóc w realizacji wniosków zgłaszanych przez mieszkańców, a związanych z bezpieczeństwem – podkreśla Henryk Lakwa, starosta opolski.

- Bardzo się cieszę i ogromnie dziękuję staroście, Zarządowi Powiatu i radnym, że podjęli taką decyzję, ponieważ w przekazanych pomieszczeniach planujemy zorganizować gminne centrum bezpieczeństwa i porządku wraz monitoringiem, o który od dawna postulują mieszkańcy - mówi burmistrz Dorota Koncewicz. - Może tam stanąć urządzenie rejestrujące obraz z kamer wizyjnych, które chcemy rozlokować na terenie miasta i gminy. Mamy już pomieszczenie, a jeśli uzyskamy dofinsowanie z programu „Razem bezpieczniej”, centrum może powstać jeszcze w tym roku. 

not1.jpegnot2.jpeg