×
×

Wiosenny "fotospacer" z kalendarzem? Czemu nie!

Kiedy pogoda pierwszego dnia wiosny nie zachęca do spacerów, można nacieszyć oko zdjęciami przyrody powiatu opolskiego prezentowanymi na profilu FB Powiatu Opolskiego w fotograficznym cyklu oznaczonym hasztagiem  #powiatznatury. Cykl zyskał drugie życie w formie kalendarza pod tą samą nazwą. To już druga edycja. Warto zaznaczyć, że cykl i kalendarz wymyślili i realizują pracownicy Wydziału Budownictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego, którzy są miłośnikami przyrody zawodowo i z pasji. A są to: Ewa Soszyńska, Maciej Wyszyński i Joanna Ostapowicz.
 
- Fotografie cieszą się dużą popularnością. Jest pomysł, by kolejna edycja miała szerszą dystrybucję - mówi starosta Henryk Lakwa.
 
Poniżej zdjęcia z kalendarza na rok 2023. Te ze śniegiem pominęliśmy, by nie kusić zimy wiosną. Na koniec warto przypomnieć jako ciekawostkę, które zdjęcie z cyklu  #powiatznatury cieszyło się największą popularnością. Było to zdjęcie... modliszki. Miało 120 tysięcy odsłon na powiatowym FB. Internauci wybrali dla niej nawet imię... modliszka Opoliszka.
 

  kal1.jpegkalfront.jpeg