×
×

Powiat ma nowy geoportal

Powiat Opolski stworzył nowy geoportal.https://geoportal.powiatopolski.pl/. Tematem zainteresowały się media, m.in. Radio Opole (link pod tekstem). Do tematu wrócimy, by przedstawić więcej informacji o korzyściach jakie daje użytkownikom ta zmiana. Tymczasem przykład: chcę kupić działkę pod dom lub zakład, mogę online uzyskać naprawdę dużo informacji jakie jest uzbrojenie, czy ten teren będzie zalany, jaka jest jego deniwelacja, jakie zagospodarowanie, uzbrojenie, a nawet... nasłonecznienie. 

Przypomnijmy jednak, że wydruk z geoportalu nie jest dokumentem urzędowym. Z drugiej strony każda zmiana w zapisach ewidencyjnych budynków czy gruntów trafia do bazy natychmiast - objaśnia Edyta Wenzel - Borkowska, naczelnik Wydziału Geodezji i Kartografii Starostwa Powiatowego w Opolu.

- Warto przy tej okazji przypomnieć, że nasz samorząd był liderem i koordynatorem ogromnych zmian w dostępie do danych geodezyjnych i kartograficznych, które doprowadziły do tego, że sprawy te każdy mieszkaniec Opolszczyzny, inwestor, geodeta, projektant przedsiębiorca może załatwić bez wychodzenia z domu.  Online - dodaje starosta Henryk Lakwa.

Wspomniany projekt był projektem partnerskim dofinansowanym ze środków UE przez Urząd Marszałkowski.

https://radio.opole.pl/103,675350,sprawdzam-bez-wnioskow....

Dla przypomnienia:

https://powiatopolski.pl/4454/powiat-liderem-cyfrowego-postepu.html

geodetka2.jpeggeodetka1.jpeg