×
×

Jak oceniono kadetów z Tułowic?

 

Wojskowe Centrum Rekrutacji przeprowadziło ocenę poziomu wyszkolenia uczniów klas trzecich certyfikowanych klas mundurowych w naszym, tj. prowadzonym przez Powiat, Zespole Szkół w Tułowicach. Zanim zdradzimy jak im poszło, powiedzmy jak wyglądał egzamin.

W części teoretycznej odpowiadali na pytania między innymi z taktyki, szkolenia strzeleckiego, terenoznawstwa, szkolenia medycznego.Stosowanie teorii w praktyce oceniano w drugiej część egzaminu. Członkowie komisji egzaminacyjnej – instruktorzy z 91 batalionu logistycznego w Komprachcicach i przedstawiciel WCR Opole – oceniali poprawność działania kadetów w poszczególnych dziedzinach żołnierskiego przygotowania. Budowa broni, musztra, terenoznawstwo, poruszanie się w terenie, udzielanie pierwszej pomocy. Nasi uczniowie wypadli znakomicie. "Przeprowadzone egzaminy potwierdziły bardzo dobre przygotowanie kadetów" - pisze na swojej stronie opolski WCR. Gratulacje dla nich i dla ich nauczycieli.

A jeśli o klasach mundurowych mowa, przypominamy poniżej materiały w mediach o rosnącej przewadze płci zupełnie niesłusznie zwanej słabą  w klasach o takim profilu w naszym Zespole Szkół w Tułowicach.

Oto linki:

https://opole.tvp.pl/44222863/tulowice-do-munduru-panny-sznurem-coraz-wiecej-dziewczat-uczy-sie-w-klasach-mundurowych

https://radio.opole.pl/100,291925,dziewczyny-lubia-mundur-coraz-wiecej-uczennic-sz